FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA WS-E1296 Economic Shelf Wall-mounted 96"W X 12"D X 11"H
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | WS-E1296 |
| Manufacturer Part # | WS-E1296 |
| Construction | Stainless Steel |
| Width (side - side) | 96" |
| Depth (front - back) | 12" |
| Height | 11" |
| Width | 96" |
| Depth | 12" |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, WS-E1296, Economic Shelf, wall-mounted, 96"W x 12"D x 11"H, holds up to 300 lb. capacity, includes (5) brackets & hardware, 20 gauge stainless steel, ETL
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
