- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA WS-E1624 Economic Shelf Wall-mounted 24"W X 16"D X 13-1/4"H
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | WS-E1624 |
| Manufacturer Part # | WS-E1624 |
| Width (side - side) | 24" |
| Depth (front - back) | 16" |
| Construction | Stainless Steel |
| Height | 13.25" |
| Width | 24" |
| Depth | 16" |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, WS-E1624, Economic Shelf, wall-mounted, 24"W x 16"D x 13-1/4"H, holds up to 150 lb. capacity, includes (2) brackets & hardware, 20 gauge stainless steel, ETL
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
