KitchenRestock.com is your trusted source for Hamilton Beach .
- Authorized Hamilton Beach dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hamilton Beach 30869800100
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hamilton Beach 30869800100 Switch 7/8 X 1 1/2 Spst
| Manufacturer | Hamilton Beach |
|---|---|
| Model Number | 30869800100 |
| Manufacturer Part # | 30869800100 |
| Height | 1" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hamilton Beach 30869800100 [ Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ] [ On/off ], [ Spst ] [ Terminals 2 (1/4" Tabs) ], [ Amp/volt 20a/120-277v ] [ Color White Rocker/black Body], Hamilton Beach 990
