Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hamilton Beach .
- Authorized Hamilton Beach dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hamilton Beach 31279900001
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hamilton Beach 31279900001 Repair Kit Blender 990
Item:
#1178884
Technical details
| Manufacturer | Hamilton Beach |
|---|---|
| Model Number | 31279900001 |
| Manufacturer Part # | 31279900001 |
| Height | 5" |
| Width | 5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.12 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Hamilton Beach 31279900001 Repair Kit Blender 990
About this item
Product Details
Product Details
Hamilton Beach 31279900001 Material Stainless Steel, Length 4 7/8", 124 Mm, Width 4 1/4", 108 Mm, Includes # S 176-1132 176-1188 176-1157

