KitchenRestock.com is your trusted source for Hamilton Beach .
- Authorized Hamilton Beach dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hamilton Beach 650016000
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hamilton Beach 650016000 Motor & Spindle
| Manufacturer | Hamilton Beach |
|---|---|
| Model Number | 650016000 |
| Manufacturer Part # | 650016000 |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Depth | 11" |
| Weight | 3.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hamilton Beach 650016000 Motor Assy With Shaft & Agitator Disc, 2 Black Wire Leads 3 Leads W/ 3/16" Female Connectors, ( Red Yellow White ), Shaft Length 6 1/4", 3 Mounting Hole 5/16" Dia, Hamilton Beach Model 936 941 848 950

