Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Hamilton Beach HAM260005000 Switch Tgl Spst 1/4 Tab
Item:
#1181169
Technical details
| Manufacturer | Hamilton Beach |
|---|---|
| Model Number | HAM260005000 |
| Manufacturer Part # | HAM260005000 |
| Height | 0.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Hamilton Beach HAM260005000 Switch Tgl Spst 1/4 Tab
About this item
Product Details
Product Details
Hamilton Beach HAM260005000 Color Black, Material Plastic, Voltage 125/250 V Ac, Amp 20/10, Terminals 1/4" Tab Terminals, Switch Type Spst

