Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hamilton Beach .
- Authorized Hamilton Beach dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hamilton Beach HAMBCR100
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hamilton Beach HAMBCR100 Rinser Container W/ Hose
| Manufacturer | Hamilton Beach |
|---|---|
| Model Number | HAMBCR100 |
| Manufacturer Part # | HAMBCR100 |
| Height | 6" |
| Width | 7" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 1.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hamilton Beach HAMBCR100 Color Black, Material Polycarbonate, Length 762 Mm, 30" Hose Length, Width 6 1/4", 159 Mm, Height 6 1/4", 159 Mm, Thread 3/8" Female Garden Hose Thread (ght), Depth 5 1/4", 133 Mm, Note Accepts Containers Up To 64 Ounces, Nsf Certified
