Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hamilton Beach HAMBCR100R Rinser Container W/ Hose
| Manufacturer | Hamilton Beach |
|---|---|
| Model Number | HAMBCR100R |
| Manufacturer Part # | HAMBCR100R |
| Height | 6" |
| Width | 7" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 1.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hamilton Beach HAMBCR100R Color Black, Material Polycarbonate, Length 762 Mm, 30" Hose Length, Width 6 1/4", 159 Mm, Height 6 1/4", 159 Mm, Thread 3/8" Female Garden Hose Thread (ght), Depth 5 1/4", 133 Mm, Note Accepts Containers Up To 64 Ounces, Nsf Certified
