Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Continental Refrigerator aftermarket .
- Engineered to match existing Continental Refrigerator units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Continental Refrigerator 02-01-017-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-01-017-00 Contactor 4p 40/50a 120v
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-01-017-00 |
| Manufacturer Part # | 02-01-017-00 |
| Height | 3" |
| Width | 4" |
| Depth | 3.13" |
| Weight | 1.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-01-017-00 Hartland Contactor, 4 Pole, 110/120 Volt, 40 Amp Inductive, 50 Amp Resistive

