$104.23
$115.00
Compare Price
You save
$10.77
(9%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco .
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 02-04-713-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco 02-04-713-00 Element Kit 480v 9000w
Item:
#1198730
Technical details
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-04-713-00 |
| Manufacturer Part # | 02-04-713-00 |
| Height | 4.25" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 18.4" |
| Weight | 1.77 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Hatco 02-04-713-00 Element Kit 480v 9000w
$104.23
$115.00
You save
$10.77
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-04-713-00 Element Kit 480v 9000w



