Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-05-007
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco 02-05-007 Warmer Element
Item:
#1182020
Technical details
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-05-007 |
| Manufacturer Part # | 02-05-007 |
| Height | 1" |
| Width | 5" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-05-007 Warmer Air Element, [ 120v 1050w 1ph ] [ 6-3/4" X 4-3/4" ] [terminals, Screw, Hatco Fs Fst Fshc

