$53.47
$59.00
Compare Price
You save
$5.53
(9%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco .
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 02.05.679.00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco 02.05.679.00 Heating Element 220v/700w
Item:
#1182100
Technical details
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.05.679.00 |
| Manufacturer Part # | 02.05.679.00 |
| Height | 2.4" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 0.33 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Hatco 02.05.679.00 Heating Element 220v/700w
$53.47
$59.00
You save
$5.53
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.05.679.00 Heating Element 220v 700w, 8-1/2" X 4" X 2-1/2" Overall, Hatco Toast Max Tm-5
