Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-07-017-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-07-017-00 Ceramic Element 230/ 240v 500w 1/2 Size
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-07-017-00 |
| Manufacturer Part # | 02-07-017-00 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-07-017-00 Element Ceramic 240v 500w, 4-7/8" X 2-1/2" 2 Wire Leads, Hatco Glo-ray Fry Holding Station Grfhs-21 Grfhs-pt26

