Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hatco 02-08-103 Warmer Element 240v 500w
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-08-103 |
| Manufacturer Part # | 02-08-103 |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 21" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-08-103 240v 500w 24" Warmer, New Style .260" Dia., 19-1/2" From End Of Element To Mounting Bracket., To Replace Elements In Old Style Units You Must Notch The, End Plates To Accept The Larger Diameter New Style Elements., See Catalog For Old Style 3/16" Dia Elements If Needed., Hatco Warmer
