$42.87
$88.00
Compare Price
You save
$45.13
(51%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-08-115
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco 02-08-115 Heating Element 240v/1400w
Item:
#1148513
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-08-115 |
| Manufacturer Part # | 02-08-115 |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 57" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
Hatco 02-08-115 Heating Element 240v/1400w
$42.87
$88.00
You save
$45.13
(51%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-08-115 56-1/2" .260 Diameter Element 240v 1400w, , , Hatco Warmers

