Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco .
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 02-08-223D
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco 02-08-223D Element 115v 250w
Item:
#1182151
Technical details
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-08-223D |
| Manufacturer Part # | 02-08-223D |
| Height | 1.05" |
| Width | 2.45" |
| Depth | 33.1" |
| Weight | 0.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-08-223D 115v 250w 31-1/2" ( Bracket To End Of Terminal ), Hatco, Warmer Grsds-36d.

