KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-09-017-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-09-017-00 Toaster Element 104v 250w 19 3/4" Oa
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-09-017-00 |
| Manufacturer Part # | 02-09-017-00 |
| Height | 0.38" |
| Width | 0.38" |
| Depth | 19.63" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-09-017-00 Calrod Elenent, 104v 250w 19-3/4" End To End, [terminals 10-32 Flag With Screws Provided, For Screw Only Use # 26-2345 10-32 X 1/4", , Hatco, Toaster Toast-king. Tk 100 135b 155b

