KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02.09.256.00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.09.256.00 Heating Element 240v/1250w
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.09.256.00 |
| Manufacturer Part # | 02.09.256.00 |
| Height | 1" |
| Width | 5" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.09.256.00 Heating Element 240v 1250w, 11-5/8" X 4" Overall, 90 Deg 1/4" Tab Terminals., Bracket To End Of Element 10-3/16", .265" Dia. Cal Rod., Hatco Toaster Tq-0ba- Top Tq-800ba-top Tq-800hba-top, Tq-800ba-dunkin -top

