$15.35
$35.00
Compare Price
You save
$19.65
(56%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02.16.118
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco 02.16.118 High Limit Switch
Item:
#1141272
Technical details
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.16.118 |
| Manufacturer Part # | 02.16.118 |
| Height | 1.13" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
Hatco 02.16.118 High Limit Switch
$15.35
$35.00
You save
$19.65
(56%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.16.118 [disc Type Hi-limit - Ses-l250 ] [ Temp 250 F ], Hatco Fs Fshc Fstmn Afst Fdw Fsd. Wfst

