Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02.17.005.00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.17.005.00 Transformer
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.17.005.00 |
| Manufacturer Part # | 02.17.005.00 |
| Height | 3.13" |
| Width | 3.63" |
| Depth | 2.75" |
| Weight | 2.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.17.005.00 Transformer 480v Primary 120v Secondary 80va, 4 Mount Holes 2-1/8" X 2-1/4" Ctrs, (4) 1/4" Tabs Enclosed Coil., Hatco Booster

