$49.85
$55.00
Compare Price
You save
$5.15
(9%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco .
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 02.17.049
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco 02.17.049 Transformer 208 240v Secondary 120v 25va
Item:
#1195779
Technical details
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.17.049 |
| Manufacturer Part # | 02.17.049 |
| Height | 2.95" |
| Width | 5.6" |
| Depth | 5.8" |
| Weight | 1.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
Hatco 02.17.049 Transformer 208 240v Secondary 120v 25va
$49.85
$55.00
You save
$5.15
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.17.049 Transformer 208 240v Secondary 120v 25va