Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco .
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 02-18-036
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-18-036 Cord Power 14/3 250v 6' Sjtow
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-18-036 |
| Manufacturer Part # | 02-18-036 |
| Height | 2.15" |
| Width | 4.55" |
| Depth | 13.3" |
| Weight | 0.71 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-18-036 Color Black, Material Rubber, Length 6,1.8 M, Voltage 250 V Ac, Amp 15, Gauge 14, Temperature Range Up To 105 Degrees C, Includes (3) Wires Black White Green, Type Sjtow

