Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-19-022-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-19-022-00 Switch Rckr Dpst On Off 20a Blk
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-19-022-00 |
| Manufacturer Part # | 02-19-022-00 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-19-022-00 Voltage 125 V Ac, 250 V Ac, Amp 20 125v & 250v, Terminals 1/4" Tab Terminals (4), Switch Action On/off, Switch Type Dpst, Type Fits 7/8 X 1 1/2 (22mm X 38mm) Opening

