Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco .
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 02-19-028
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-19-028 Fuse Holder
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-19-028 |
| Manufacturer Part # | 02-19-028 |
| Height | 1.45" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 6.35" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-19-028 Fuse Holder For 13/32" X 1-5/16" Fuses., Accepts Sc 1/2 - Sc 15 Fuses. 15 Amp 600v., Comes With Sc1 Fuse Has Heavy Boot Around, Holder And (wires 8" & 9") Line Lead Long Wire., Push Turn Type Cap.

