$3.46
$5.56
Compare Price
You save
$2.10
(38%)
Unit price
/
Unavailable
In Stock
Popular item. Over 1600 sold recently. Ships fast when you order.
Delivery to: by .
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-30-043
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco 02-30-043 Lamp Ptfe 120v 60w
Item:
#1140711
1600+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-30-043 |
| Manufacturer Part # | 02-30-043 |
| Height | 4" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | Non-OEM |
Hatco 02-30-043 Lamp Ptfe 120v 60w
$3.46
$5.56
You save
$2.10
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-30-043 [ 120v ] [ 60w] Medium Base [teardrop Type ], 4" X 2" Dia., Shatterproof Ptfe Coating., Hatco Food Warmers

