Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-30-069
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-30-069 Infra Red Lamp (clear) 125v 250w Hatco
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-30-069 |
| Manufacturer Part # | 02-30-069 |
| Height | 6.56" |
| Width | 5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-30-069 Infra-red Lamp 125v 250w Clear Ptfe Coated, Shatterproof., 6-9/16" Long X 5" Dia. Up To 500 F Temperature

