Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 04.16.533
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 04.16.533 Handle
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 04.16.533 |
| Manufacturer Part # | 04.16.533 |
| Height | 1" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 0.93 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 04.16.533 Pull Handle, Length 12-13/16", Mount Centers 10-5/8", Screw Size 1/4"-20, Finish Polished Chrome, Material Die Cast Metal, Comments Nsf Front Or Rear Mounts, Ardco, Hatco Food Warmwer Hdw-(1 2 3 4) Hdw-(1b 2b 3b)

