Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hatco 04.17.180.00 Plate Mount Caster No Brake 2 W 1 7/8 X 2 5/16
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 04.17.180.00 |
| Manufacturer Part # | 04.17.180.00 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 04.17.180.00 Swivel Plate Caster, [2" Dia] X [3/4" Wide] Plate Mount Caster W/o Brake, 100 Lbs (plate Size 2" X 2-5/8") And (15/16" X 2-1/8", Hole Centers) (load Height 2-5/8"), Fast Fryer F50b F50s F50s-bk F86, F100b F100s F150b F150s., Frymaster Fryer 18ue Bid80 Bih1721 Eh1721 Fm35 Fm45, Fm47 Fmcfe Fmcfec Fp128 Fp136 Fp236 Fp28 Fp36, Fph17 H14 H14 Naval H14 Sub H17 H17 Naval H22 H22, Naval J3f J65x Jcfx Kfc18e Kj3fc Kscfh218e Mj35, Mj45 Mj47 Mjcf Mjcfe Mjcfec Suff 50 Suff 60 Suff 80, Super Cascade 75 Tb14 Uff 80 Wfp347ecse


