$0.49
$1.00
Compare Price
You save
$0.51
(51%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 05-04-028
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco 05-04-028 Nut 3/8 16 Fin A563 Gr.a Stl
Item:
#1135760
Technical details
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 05-04-028 |
| Manufacturer Part # | 05-04-028 |
| Height | 1.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Hatco 05-04-028 Nut 3/8 16 Fin A563 Gr.a Stl
$0.49
$1.00
You save
$0.51
(51%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 05-04-028 3/8"-16 Hex Nut, Element, Hatco

