Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hatco 2.01.012 Contactor (3 Pole 25 Amp 240v)
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 2.01.012 |
| Manufacturer Part # | 2.01.012 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 2.01.012 Contactor, Amp 25 Full Load 35 Resistance Load, Type 3 Pole, Voltage 208/240 Vac Coil, Weight 0.945 Lb, Models Used In, Market Forge Fct-10ce Fct-12ce Fct-4ce Fct-6ce Ft-10ce, Ft-12ce Ft-20ce Ft-6ce, Alto Shaam Ar-7e Ar-7vh Ch-75/dm Hsm-38/3s Hsm-48/5s, 1000-th-i 1000-th-i/hd 1000-th-i/hd/pt 1000-th-i/std, 1000-th-i/std/d 1000-th-ii 1000-th-1/hd 1000-th-1/hd/pt, 1000-th/i 1000-th/ii 12-20rtm 12-20rtm/e 1767-sk 2800-rtm, 2800-rtm/e 2800-sk/iii 2800/s-rtm 2800/s-rtm/e 500-th-ii, 500-th-ii 500-th-ii/d-electric 500-th-11 750 Th-ii

