Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02.09.005.00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02.09.005.00 Toaster Element 104v 250w 15 1/4" Oa
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02.09.005.00 |
| Manufacturer Part # | R02.09.005.00 |
| Height | 0.38" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 15.25" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02.09.005.00 Calrod Elenent, [ 104v 250w 1ph ] [ 15-1/4" End To End ], [terminals Flag W/screw [10-32 X 1/4" Screws ], For Screw Only Use # 26-2345 10-32 X 1/4", Hatco, Toaster Toast-king & Toast-rite. Tk 90b, Trh 50 60

