KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco .
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco R02-09-047
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-09-047 Toaster Element 120v 250w
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-09-047 |
| Manufacturer Part # | R02-09-047 |
| Height | 0.75" |
| Width | 2.85" |
| Depth | 14.3" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-09-047 Calrod Element, [ 120v 250w 1ph ] [ 13" End To End ], 12-3/4" Screw Centers., [terminals Flag W/screw [10-32 X 1/4" Screws ], Hatco, Toaster Tq 300

