Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco .
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco R02-13-101
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco R02-13-101 Rheostat
Item:
#1182360
Technical details
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-13-101 |
| Manufacturer Part # | R02-13-101 |
| Height | 1.95" |
| Width | 3.75" |
| Depth | 6.4" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-13-101 Rheostat 120v 75 Ohm, Hatco Toaster Series Tq700

