$27.19
$30.00
Compare Price
You save
$2.81
(9%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco .
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco R02.16.029.00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco R02.16.029.00 T'stat
Item:
#1182798
Technical details
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02.16.029.00 |
| Manufacturer Part # | R02.16.029.00 |
| Height | 0.7" |
| Width | 3.8" |
| Depth | 6.6" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Hatco R02.16.029.00 T'stat
$27.19
$30.00
You save
$2.81
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02.16.029.00 T Stat, Hatco, Warmer Grffb Grffbl Drawing # S Hs1-722 Hs2-596., Afst-2x

