$47.36
$76.00
Compare Price
You save
$28.64
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco aftermarket .
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02.16.039
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco R02.16.039 Temperature Control
Item:
#1142656
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02.16.039 |
| Manufacturer Part # | R02.16.039 |
| Height | 1.7" |
| Width | 5" |
| Depth | 4.3" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
Hatco R02.16.039 Temperature Control
$47.36
$76.00
You save
$28.64
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02.16.039 Thermostat Ego 82-200f 1/4" Term D Stem Flat Left, Hatco Fsd Fsdt

