Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco .
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco R02-17-002
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-17-002 Transformer
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-17-002 |
| Manufacturer Part # | R02-17-002 |
| Height | 3.6" |
| Width | 4.45" |
| Depth | 5.95" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-17-002 Transformer 460v Primary 230v Secondary 50va, 4 Munt Holes 2" X 2-1/2" Ctrs. (8) Screw Terminals., Ecclosed Coil. Includes Fuse., For Replacement Fuse Use # 38-1019, Sc-.5 Fuse 600v .5 Amp Time Lag, 13/32" X 1 5/16", Hatco Compact Imperial Powermite 480v Units Before, 07-01-81

