FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hatco TQ320H208B620 (QUICK SHIP MODEL) Toast-Qwik® Conveyor Toaster Countertop Design
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | TQ320H208B620 |
| Manufacturer Part # | TQ320H208B620 |
| Voltage | 208v, Alternate Available |
| Conveyor | Horizontal Conveyor |
| Opening (approximate) | 3" Opening |
| Height | 17.18" |
| Width | 14.38" |
| Depth | 20.69" |
| Weight | 54 lbs |
| CE | Yes |
| cULus | Yes |
| UL EPH Classified | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco, TQ320H208B620, (QUICK SHIP MODEL) Toast-Qwik® Conveyor Toaster, countertop design, horizontal conveyor, manual controls, all bread types toaster, approximately 600-700 slices/hour capacity, power save mode, toast delivery rack, 3" opening height, cULus, UL EPH Classified, CE
Certifications
UL EPH Classified
This item meets or exceeds ANSI/NSF requirements and complies with United Laboratories (UL) EPH standards.
CE Listed
The item has been tested by the Conformité Européenne (CE) for sanitation hazard standards and meets or exceeds expectations.
UL US & Canada
The item has been tested by Underwriters Laboratories (UL) for sanitation hazard standards and meets or exceeds expectations. The item can be used in the United States and Canada.
