$128.71
$142.00
Compare Price
You save
$13.29
(9%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hatco .
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco X02-05-595-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hatco X02-05-595-00 Heating Element 220v/1250w
Item:
#1182176
Technical details
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | X02-05-595-00 |
| Manufacturer Part # | X02-05-595-00 |
| Height | 2.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 9" |
| Weight | 2.71 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Hatco X02-05-595-00 Heating Element 220v/1250w
$128.71
$142.00
You save
$13.29
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hatco X02-05-595-00 Heating Element 220v 1250w, 9" Dia, Hatco Heated Well Rhw-01

