Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Henny Penny aftermarket .
- Engineered to match existing Henny Penny units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Henny Penny 140131
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 140131 Baso Pilot Retro Kit Nat
| Fits with Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 140131 |
| Manufacturer Part # | 140131 |
| Height | 6" |
| Width | 5" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.83 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 140131 Pilot Retrofit Kit-nat 8 Head Baso. This Kit Retrofits, Existing, Fryers With Robertshaw Pilots To Baso Pilot Assemblies. Kit, Includes (2) Pilot Assemblies ( 1 Right 1 Left ) (2), 1/4"pilot Corigated Tubes With (4) Nuts And Ferrules And, Instructions., , Fits Henny Penny Models, , Ofg-390 Pfg-690
