Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Henny Penny 14851 Thermostat Kit
| Fits with Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 14851 |
| Manufacturer Part # | 14851 |
| Height | 4.5" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 9" |
| Weight | 0.89 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 14851 Kit 320/340 Thermostat Kx 24" Cap 200-400f Bulb 5-1/2", X 5/16" With 3/8" Stuffing Box. Knob Bezel And Screws, , , Fits Henny Penny Models, , Ode-323 Odg-323 Oea-321 Oea-322 Oea-323 Oea-324, Oea-341 Oea-342 Ofe-321 Ofe-322 Ofe-323 Ofe-324, Ofe-341 Ofe-342 Ofg-321 Ofg-322 Ofg-323 Ofg-324, Ofg-341 Ofg-342 Oga-321 Oga-322 Oga-323 Oga-324, Oga-341 Oga-342
