Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Henny Penny aftermarket .
- Engineered to match existing Henny Penny units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Henny Penny 16928
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 16928 Relief Valve 1/2"
| Fits with Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 16928 |
| Manufacturer Part # | 16928 |
| Height | 1.2" |
| Width | 4" |
| Depth | 3.75" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 16928 [ Steam Pressure Safety Relief Valve ] [ Size 1/2" Npt ], [ 15 Psi ] Polished Chrome, Henny Penny Fryer 500 561 580 581 600 680

