Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Henny Penny aftermarket .
- Engineered to match existing Henny Penny units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Henny Penny 18706
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Henny Penny 18706 Solenoid Coil 240v
Item:
#1144347
Technical details
| Fits with Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 18706 |
| Manufacturer Part # | 18706 |
| Height | 2.25" |
| Width | 3" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 18706 Coil 240v 60hz Asco, For Steam Solenoid Valve # 58-1119, Henny Penny, Fryer 500 561 580 581 582 600 680 682.

