$91.26
$107.40
Compare Price
You save
$16.14
(15%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Henny Penny .
- Authorized Henny Penny dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Henny Penny 22644
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Henny Penny 22644 Heater Radiant Lower 230v 1kw
Item:
#1140527
Technical details
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 22644 |
| Manufacturer Part # | 22644 |
| Height | 53" |
| Width | 0.88" |
| Depth | 0.88" |
| Weight | 0.63 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Henny Penny 22644 Heater Radiant Lower 230v 1kw
$91.26
$107.40
You save
$16.14
(15%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 22644 Heating Element 230v 1000w Lower, Henny Penny Warmer Cw-114 Cw-216 Series Hcw

