Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Henny Penny 25753 Blower Motor Assy 120v 3000
| Fits with Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 25753 |
| Manufacturer Part # | 25753 |
| Height | 5.5" |
| Width | 6.3" |
| Depth | 8" |
| Weight | 3.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 25753 Blower Motor Assembly, [ 120v ] [3000 Rpm ] [1.15amp ] [cw Rotation ], [ 1/4" Shaft ], Includes Cooling Fan Blade # 28-1140, Includes Blower Wheel # 26-3466, Warmer Hc-(900 903 906 908 932 934)., Hc-900 Hhc-900 Hhc-902 Hhc-903 Hhc-906 Hhc-908
