Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 25837
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 25837 Kason 10171000004 Magnetic Handle
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 25837 |
| Manufacturer Part # | 25837 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 11.5" |
| Weight | 3.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 25837 Magnetic Edgemount Latch W/ Strike Series 171, 1-1/8" X 11-1/2" 4-3/16" Inner Mount Hole Centers, 5-7/8" Outer Mount Hole Centers, 3-1/2" Gasket Hole Centers 1" X 5" Od, Magnet 1" X 5" 3-1/2" Hole Ctrs, Alto-shaam Oven Cook/hold Units W/magnetic Latch., 250-th As-(25 250) Ch-(25 50-1 75-1), Series 500-th-ii 750-th-ii 1000-(th-i Th-ii) Ch-100., Warmer Holding Cabinets W/magnetic Latch., Series 500-s 750-s 1000-(bq2 S Up Ups), Cres Cor Warming Cabinet H149pc H149pc-240, Henny Penny Warmer Hc-(900 903 906 908 934da)., Wells Warmer Mdbc-1, Series 171

