Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Henny Penny aftermarket .
- Engineered to match existing Henny Penny units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Henny Penny 39183
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Henny Penny 39183 Blower Motor 240v
Item:
#1145384
Technical details
| Fits with Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 39183 |
| Manufacturer Part # | 39183 |
| Height | 3.3" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 5.7" |
| Weight | 2.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 39183 Blower Motor 200-240v 3000rpm 1-1/16" Stack, 3/16" X 2" Shaft 12" Leads, Henny Penny Warmer Hm Cm Hs Hmr Tall Units

