Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Henny Penny .
- Authorized Henny Penny dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Henny Penny 92963-001
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Henny Penny 92963-001 Blower Motor
Item:
#1148406
Technical details
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 92963-001 |
| Manufacturer Part # | 92963-001 |
| Height | 9" |
| Width | 9.5" |
| Depth | 10" |
| Weight | 6.63 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 92963-001 115v 1.05a 60hz 3400rpm
