Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart .
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 00-060052-00001
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-060052-00001 Beater 30 Qt Adapt To 6 0
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-060052-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-060052-00001 |
| Height | 3" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 17.5" |
| Weight | 4 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-060052-00001 Adaptable Beater 30 Qt For Use On 60 80 And 140 Qt Mixers, When Using An Adaptable 30 Qt Bowl, Length 16-3/8" 416 Mm, Material(s) Cast Aluminum, When Using An Adaptable 30qt Bowl, Nsf Certified Yes, Weight 3.15 Lb, Width 7-3/4" 197 Mm, Models Used In, Hobart Mixer/prep H600 Series H600d L800 Series L800d, M802 Series P660 Series V1401 Series V1401u

