Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-070196
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-070196 Knob & Stud 2 D
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-070196 |
| Manufacturer Part # | 00-070196 |
| Height | 1.38" |
| Width | 1.38" |
| Depth | 1.88" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-070196 Upper Knife Guard Knob & Stud, [ 1"dia X 1 7/8" Long ] [mount 3/8" Male Thd], Has Notch In Post, Hobart, Slicer 1612 1712.

