$98.70
$140.26
Compare Price
You save
$41.56
(30%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Hobart 00-071313 Knife Retaining Bushing
Item:
#1135596
Technical details
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-071313 |
| Manufacturer Part # | 00-071313 |
| Height | 1.75" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.51 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Hobart 00-071313 Knife Retaining Bushing
$98.70
$140.26
You save
$41.56
(30%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-071313 Knife Retaining Bushing, S/s 1"-12 Thds 1-7/8" Od, Hobart Chopper 8145 8146 84186


